Naše nabídka

V současné době si u nás můžete objednat kvalitní moselské víno od vynikajících německých vinařů z oblasti řeky Mosely. Tuto vinařskou oblast proslavila především minerální, ovocná a zdravá bílá vína, která skvěle pasují k modernímu životnímu stylu a k lehké kuchyni s mezinárodními vlivy. Jistě vás nezklamou ani červená vína z naší nabídky. V nabídce máme rovněž suchá bílá vína z vinařské oblasti Wachau v Dolním Rakousku. Fenoménem je zde prostředí vytvářené Dunajem a vápenitá půda. Víno je suché, s 13 % alkoholu a ve stupnici kvality platné jen pro vína z produkce vinařů, kteří jsou členy spolku VINEA WACHAU založeného v roce 1983 pro oblast Podunají mezi Melkem a Kremsem. 

Bílá vína

Minerální suchý ryzlink Steillage s decentním ovocným aroma světlého ovoce, jakým jsou jablka, hrušky a broskvoně, je ideálními nápojem pro lehké kuchyně s rybími a drůbežími pokrmy a saláty. Polosuchý a decentně sladký moselský ryzlink se skvěle hodí ke kořeněným pokrmům a silným omáčkám, zatímco výrazně sladká vína s arómatem exotického ovoce jsou vhodná k aromatickým sýrům a sladkostem. Po několikaletém zrání v lahvi se sladký moselský ryzlink skvěle hodí k tučným pokrmům, jakými jsou například husí játra či zvěřina.
Rivaner (Müller-Thurgau) je suché ovocné víno, které pasuje především k lehké kuchyni, a pije se dobře jako letní víno.
Jemný a vláčný bílý a šedý Burgunder je víno vhodné k tučným pokrmům.

 

Z odrůdy Spätburgunder lisují moselští vinaři jak elegantní červená vína, tak i šťavnaté Rose a „Blanc de noirs" (červené hrozny lisované postupem bílého vína). Silná, tmavá červená vína jsou produkována jak z nových odrůd, jakou je například Dornfelder, tak i z francouzských sort Merlot a Cabernet Sauvignon.

 Sekty 

Sekty z moselského ryzlinku jsou výrazně svěží ovocné příchutě s decentně potlačenou kyselinkou v harmonické souhře se sladkými chutěmi. Jsou vyráběny z nejkvalitnějších bobulí ryzlinku tradičním manufakturním způsobem. Druhé kvašení probíhá již v sektových lahvích po dobu minimálně devíti měsíců, za pravidelného ručního promíchávání otáčením lahví. Sekt tak láhev nikdy neopustí – každá obsahuje originální výrobek.